Koło teatralne na festiwalu FeTA 2017

31-05-2017 17:41

Młodzi aktorzy z naszego szkolnego koła teatralnego uczestniczyli w XXI Festiwalu Twórczości Artystycznej Szkolnictwa Specjalnego FeTA 2017, organizowanym przez SOSW w Lesznie. Część teatralna festiwalu odbyła się 25 maja w Gościńcu Julinek.

W tym roku nasz zespół zaprezentował program artystyczny przygotowany z okazji jubileuszu 50-lecia Zespołu Szkół Specjalnych w Erminowie. Program ten, zatytułowany „Krótka historia wychowania”, zawiera nasze refleksje o znaczeniu szkolnictwa specjalnego. Snując te refleksje zwróciliśmy uwagę na to, jak historia naszej szkoły splata się z historią FeT-y – uczestniczymy w tym festiwalu już od 15 lat! Zawsze jest to dla nas ważne wydarzenie i wielka radość dla uczniów, którzy mogą przedstawić na scenie swoje zdolności aktorskie, realizować swoje pasje i marzenia. Dziękując za te wspólne lata przygotowaliśmy z myślą o Organizatorach festiwalu specjalną prezentację, w której wykorzystaliśmy przechowywane przez nas pieczołowicie dyplomy, fotografie, zapiski z kronik szkolnych. Dołączyliśmy ją do naszego występu z podkładem muzycznym – tradycyjnie graną na akordeonie melodią hymnu FeT-y.

Nasi artyści otrzymali nagrodę i pamiątkowy dyplom. Udany występ sprawił im wielką satysfakcję. Cieszą się z udziału w festiwalu, a wspaniała, serdeczna i twórcza atmosfera FeT-y jak zwykle sprawiła, że już myślą o ponownym przyjeździe do Gościńca Julinek w przyszłym roku.

A oto nasi artyści (nazwiska w kolejności alfabetycznej):

Mikołaj Grajek

Weronika Jaskółka