"Żyj smacznie i zdrowo"

23-03-2017 08:14

Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły przystąpili do realizacji programu edukacyjnego „Żyj smacznie i zdrowo!” Jego celem jest przekazanie dzieciom i młodzieży zasad prawidłowego odżywiania i zachęcania do wspólnego gotowania. Program ten porusza również inne ważne tematy takie jak: marnowanie żywności, zmniejszenie ilości odpadów, a także zużycie wody i energii.

17 marca 2017r. Uczniowie kl. I-III gimnazjum zaprosili wszystkich uczniów naszej szkoły na prezentacje dotyczącą racjonalnego żywienia. W tym celu przygotowali piramidę zdrowego żywienia i aktywności fizycznej z desygnatów produktów spożywczych. Omówione zostały poszczególne jej poziomy. Następnie dzieci przystąpiły do zabawy polegającej na uzupełnianiu pustej piramidy obrazkami. Niespodzianką dla wszystkich była smaczna, zdrowa przekąska przygotowana przez uczniów kl. I gimnazjum. Mamy nadzieję, że uczniowie przekonali się, że zdrowo znaczy smacznie!!