starostwo powiatowe w sochaczewie

powiat sochaczew

AKTUALNOŚCI SZKOŁA OFERTA TERAPEUTYCZNA PEDAGOG I PSYCHOLOG SPECJALISTYCZNY PUNKT KONSULTACYJNY ORGANIZACJA PRACY SZKOŁY OCHRONA DANYCH OSOBOWYCH DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI LAPTOPY DLA SZKOŁY 50 - Lecie Szkoły Przekaż 1% podatku Oddział przedszkolny Wczesne wspomaganie rozwoju Zajęcia pozalekcyjne Pracownie EFS Kąciki zabaw Radosna Szkoła Dokumenty szkolne Samorząd Rekrutacja Kontakt NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA BIP Facebook AKTYWNA TABLICA DLA RODZICÓW Wersja kontrastowa

"Odlotowy niewidomy" – warsztaty z Sebastianem Grzywaczem i jego psem Waldkiem

09-02-2024 14:19

A A A

7 lutego 2024 roku z ogromną radością gościliśmy w naszej szkole Sebastiana Grzywacza. Pan Sebastian jest osobą niewidomą, poruszającą się z psem przewodnikiem rasy Chesapeake Bay retriever – Waldkiem. Ten niezwykły, pełen pasji i pozytywnej energii człowiek natychmiast zawładnął  uwagą uczniów naszej szkoły oraz wszystkich obecnych. Na spotkaniu pokazał nam jak funkcjonuje osoba niewidoma, w jaki sposób się porusza, jak również korzysta z telefonu, social mediów i nowoczesnych technologii. Opowiadał o ograniczeniach, które często sami sobie narzucamy.   Pan Sebastian trenuje krav magę, boks, skacze ze spadochronem czy jeździ konno i na nartach. Tematem spotkania nie była jedynie niepełnosprawność wzroku, ale związane z tym uczucia i emocje. Rozmowa dotyczyła szacunku, empatii, otwartości, prawidłowej komunikacji, samoakceptacji oraz tego, w jaki sposób możemy przeciwdziałać przemocy.
Jesteśmy wdzięczni za ten wulkan pozytywnego myślenia.
Z tego niezwykłego spotkania zapamiętamy, że tak naprawdę "dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu” (A. de Saint – Exupery).
Z Panem Sebastianem i jego niezwykłym psim przyjacielem spotkamy się znowu już w maju na corocznym Festiwalu Twórczości Wszelakiej "Erminówka".

Szkolne Koło Wolontariatu "Klub 8"

ZOBACZ GALERIE

84162 odwiedzin