starostwo powiatowe w sochaczewie

powiat sochaczew

AKTUALNOŚCI SZKOŁA OFERTA TERAPEUTYCZNA PEDAGOG I PSYCHOLOG SPECJALISTYCZNY PUNKT KONSULTACYJNY ORGANIZACJA PRACY SZKOŁY OCHRONA DANYCH OSOBOWYCH DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI LAPTOPY DLA SZKOŁY 50 - Lecie Szkoły Przekaż 1% podatku Oddział przedszkolny Wczesne wspomaganie rozwoju Zajęcia pozalekcyjne Pracownie EFS Kąciki zabaw Radosna Szkoła Dokumenty szkolne Samorząd Rekrutacja Kontakt NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA BIP Facebook AKTYWNA TABLICA DLA RODZICÓW Wersja kontrastowa

Koncert patriotyczny

06-06-2023 12:03

A A A

Dnia 08.05.2023r. odbył się koncert patriotyczny z udziałem Roberta Grudnia i przyjaciół.

Wystąpili: Jerzy Seklecki poeta i regionalista z Sochaczewa, Andrzej Pachnicki – śpiewak operowy i koordynator wydarzeń artystycznych na ziemi sannickiej oraz Robert Grudzień muzyk, kompozytor, dyrektor wielu festiwali muzycznych.

W programie usłyszeliśmy poezję oraz pieśni i utwory muzyczne o charakterze patriotycznym. Panowie sięgnęli do twórczości Chopina, Ogińskiego oraz skarbnicy polskiej pieśni narodowej. Wsłuchaliśmy poezję i prozę związaną z naszą historią. Przypomniane zostały  słowa naszego patrona  ks. Jana Twardowskiego oraz św. Jana Pawła II i bł. Stefana kard. Wyszyńskiego.

Artyści współpracują od trzech lat. Na swoim koncie mają  występy w szkołach: Kiernozi, Załuskowie oraz kościołach i domach kultury. Ulubione koncerty artystów to programy artystyczne złożone z poezji i muzyki m.in. „Szacunek dla Prymasa kard. Wyszyńskiego”, „Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi” – św. Jan Paweł II.

W koncercie wystąpili  też nasi  uczniowie prezentując patriotyczne wiersze. Bardzo serdecznie dziękujemy artystom za występ i miłe słowa w kierunku naszych uczniów.

Organizatorzy

ZOBACZ GALERIE

84162 odwiedzin