starostwo powiatowe w sochaczewie

powiat sochaczew

AKTUALNOŚCI SZKOŁA OFERTA TERAPEUTYCZNA PEDAGOG I PSYCHOLOG SPECJALISTYCZNY PUNKT KONSULTACYJNY ORGANIZACJA PRACY SZKOŁY OCHRONA DANYCH OSOBOWYCH DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI LAPTOPY DLA SZKOŁY 50 - Lecie Szkoły Przekaż 1% podatku Oddział przedszkolny Wczesne wspomaganie rozwoju Zajęcia pozalekcyjne Pracownie EFS Kąciki zabaw Radosna Szkoła Dokumenty szkolne Samorząd Rekrutacja Kontakt NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA BIP Facebook AKTYWNA TABLICA DLA RODZICÓW Wersja kontrastowa

Warsztaty - Skąd się biorą produkty ekologiczne

06-06-2023 11:20

A A A

Dnia 28.04.2023 r. odbyły się warsztaty szkolne o tematyce: ''Skąd biorą się produkty ekologiczne?'', w których mieli okazję uczestniczyć uczniowie klas Przysposabiających do Pracy. Zajęcia miały na celu poznanie niskoprzetworzonych produktów ekologicznych i zachęcenie do ich rozpoznawania oraz spożywania. Na wstępie spotkania uczniowie zostali zapoznani ze znakiem żywności ekologicznej obowiązującym  w całej Unii Europejskiej. Zajęcia poświęcone były żywności ekologicznej, zdrowej, która ma ogromny wpływ zarówno na zdrowie, jak i samopoczucie naszych uczniów. W myśl hasła "Uczymy się o jedzeniu w ekologicznym znaczeniu". By przybliżyć wiedzę w praktyczny sposób, uczniowie zapoznani zostali z filmem edukacyjnym ''Skąd biorą się produkty ekologiczne?''. Przedstawione zostały torby z różnorodnego tworzywa a zadaniem uczniów było dokonać ich porównań wskazując tą najbardziej ekologiczną dla środowiska. Dzięki grą edukacyjnym oraz quizowi utrwalili poznaną wcześniej wiedzę. Na podstawie ilustracji, zabaw dydaktycznych, zagadek zaprezentowanych podczas zajęć znaleźliśmy odpowiedź na pytanie: Co to jest żywność ekologiczna.
Uczniowie uczestniczący w zajęciach bardzo chętnie brali udział w grach i słuchali informacji, z zaciekawieniem oglądali film. Zapytani czy w przyszłości chcieliby brać udział w takich zajęciach wszyscy odpowiedzieli chórem , że ''Tak''.
Pozdrawiamy,
Edyta Cybulska
Ilona Orłowska

ZOBACZ GALERIE

83151 odwiedzin