starostwo powiatowe w sochaczewie

powiat sochaczew

AKTUALNOŚCI SZKOŁA OFERTA TERAPEUTYCZNA PEDAGOG I PSYCHOLOG SPECJALISTYCZNY PUNKT KONSULTACYJNY ORGANIZACJA PRACY SZKOŁY OCHRONA DANYCH OSOBOWYCH DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI LAPTOPY DLA SZKOŁY 50 - Lecie Szkoły Przekaż 1% podatku Oddział przedszkolny Wczesne wspomaganie rozwoju Zajęcia pozalekcyjne Pracownie EFS Kąciki zabaw Radosna Szkoła Dokumenty szkolne Samorząd Rekrutacja Kontakt NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA BIP Facebook AKTYWNA TABLICA DLA RODZICÓW Wersja kontrastowa

FeTA 2023

27-04-2023 09:30

A A A

Z wielką radością nasze szkolne koło teatralne wzięło udział w odrodzonym po czasach pandemii Festiwalu Twórczości Artystycznej FeTA, zorganizowanym przez SOSW w Lesznie już po raz dwudziesty trzeci.

Spotkanie pod hasłem „Teatr Galeria” odbyło się w Goscińcu Julinek. Nasi uczniowie pokazali spektakl na podstawie ludowej bajki ukraińskiej pod tytułem „O panu Koteckim” .

Zaprezentowali się wspaniale, jury doceniło ich barwne stroje, obecną w przedstawieniu ludowość, efekty muzyczne i przede wszystkim – doskonałą grę aktorską!

Radość i satysfakcja z udanego występu była spotęgowana jeszcze z tego powodu, że w komisji zasiadali podziwiani przez młodzież znani artyści – Tomasz Szczepanik, wokalista i lider zespołu Pectus oraz Dominika Chorosińska, aktorka rozpoznawalna m.in. z serialu „M jak miłość”. Spotkanie z nimi stało dla naszych młodych aktorów niezatartym przeżyciem, zawsze będą pamiętać chwile rozmowy, a zdobyte autografy i zdjęcia są ich prawdziwym skarbem.

Dziękujemy z całego serca za zaproszenie na festiwal, który już od wielu lat jest wyjątkowym wydarzeniem dla uczniów z naszego kółka teatralnego, którzy kochają atmosferę Fety, zielone tereny Gościńca Julinek, spotkania z rówieśnikami o podobnych zainteresowaniach i zawsze zapewnioną obfitość pozytywnych wrażeń.

Nagrody otrzymane na Festiwalu częściowo posłużą ulepszeniu pracy koła teatralnego, a częściowo wzmocniły słodycz sukcesu jako nagrody dla każdego członka zespołu. W najbliższym czasie mamy jeszcze w planie integracyjne spotkanie kółka przy wspólnym poczęstunku i dzieleniu się wspomnieniami podczas oglądania zdjęć z imprezy. A dziś – spotykamy się na szkolnych korytarzach, zawsze z uśmiechem, który mówi: a pamiętasz, jak byliśmy na Fecie? I porozumiewawczym spojrzeniem: oczywiście, że pamiętam!

Szkolne koło teatralne

ZSS w Erminowie

ZOBACZ GALERIE

77227 odwiedzin