Podsumowanie konkursu „Książka na ferie”

06-04-2023 11:14

W naszej szkole odbyła się mała uroczystość na cześć wielkich dokonań uczniów. W dniu 31 marca został rozstrzygnięty konkurs plastyczno-literacki „Książka na ferie”, organizowany przez szkolną bibliotekę.

Spotkaniu towarzyszyły dźwięki „Piosenki o czytaniu książek”.  Wszyscy uczestnicy konkursu zostali uhonorowani dyplomami, ponieważ każdy z nich to wspaniały czytelnik, który wykonał świetną pracę plastyczną! Otrzymali również nagrody – oczywiście książkowe – a także słodkie upominki  z akcentem zbliżających się Świąt Wielkanocnych: wesołe czekoladowe kurczaczki.

Komisja konkursowa podkreślała, jak wspaniałe jest to, że tyle dziewcząt i chłopców z naszej szkoły lubi czytać, że nie tylko chętnie sami wypożyczają książki z biblioteki, ale jeszcze potrafią zachęcić do tego innych. Zgodziliśmy się wszyscy, że czytanie książek to jeden z najlepszych sposobów spędzania wolnego czasu, nie tylko w czasie ferii.

Nagrody otrzymali: Patryk Danielewski, Przemysław Dąbrowski, Michał Flakowski, Julia Górecka, Michał Gradek, Roksana Gruchalska, Aleksandra Kiraga, Majka Kopp, Oliwier Kośmiński, Gabriela Księżak, Milena Maciaszek, Damian Marczak, Wiktoria Mierzejewska, Piotr Misiak, Natalia Sylwestrzak (nazwiska w kolejności alfabetycznej).

Na zakończenie odczytaliśmy hasło towarzyszące wystawie prac konkursowych: Dobry zwyczaj – wypożyczaj! Wszyscy nagrodzeni otrzymali zasłużone gromkie brawa. Tak trzymać!

Biblioteka ZSS w Erminowie