Poznajemy zawody - spotkanie z policjantem

11-02-2023 16:32

W czwartek, 9 lutego, w naszej szkole odbyło się niecodzienne spotkanie z Panią sierżant sztabowy, Mileną Godos, z Zespołu da Profilaktyki Społecznej Nieletnich i Patologii. W ramach przewidzianych zajęć z doradztwa zawodowego uczniowie klas VII i VIII oraz Szkoły Przysposabiającej do Pracy zapoznali się z charakterystyką pracy w Policji.

Policjantka rozmawiała  z młodzieżą i dziećmi na temat zawodu i trudnej pracy Policji.

Zapoznała także uczestników spotkania z etapami rekrutacji i kryteriami jakie musi spełniać przyszły kandydat na policjanta, informując jednocześnie o możliwościach rozwoju oraz kształcenia się w szkołach policyjnych. Uczniowie zadawali szereg pytań związanych z zawodem policjanta.

Spotkanie odbyło się w miłej i przyjaznej atmosferze, a sami uczniowie wykazali się dużym zainteresowaniem i aktywnością.

Genowefa Wydra