10-11-2022 13:21

Pragniemy serdecznie podziękować pani Elżbiecie Pilch-Wnęk z Terapia widzenia Sochaczew, która jest dyplomowaną Ortoptystką, za przeprowadzenie dla naszych uczniów darmowych badań przesiewowych dotyczących niedowidzenia, zeza oraz problemów z akomodacją.

Badania te składały się z następujących elementów:

• sprawdzenie ostrości wzroku do dali i czytania (bez podawania kropli
  • rozszerzających źrenice),
  • sprawdzenie ruchomości gałek ocznych,
  • wykrycie i określenie zeza,
  • ocena widzenia stereoskopowego ("3D"),
  • ocena sprawności akomodacji.

W czasie tych badań udało się niestety wykryć u kilkoro z naszych uczniów nieprawidłowości w układzie wzrokowym.

Raz jeszcze dziękujemy za możliwość wzięcia udziału w tych badaniach. Prawidłowy wzrok ma ogromne znaczenie w sukcesie dziecka podczas nauki. Wcześnie wykryte zaburzenia wzroku i ich leczenie pozwolą wyeliminować trudności dziecka w kolejnych latach edukacji.

Uczniowie i Rodzice

Zespołu Szkół Specjalnych w Erminowie