20-10-2019 15:57

W Erminowie świętowaliśmy Dzień Nauczyciela dopiero 18 października, ale uczniowie naprawdę stanęli na wysokości zadania, przygotowując bardzo ambitny i urozmaicony program artystyczny.

Motywem przewodnim akademii było zdanie: „Nauczyciel to naprawdę Ktoś!”. Ukazane zostały postaci sławnych nauczycieli, fakty z ich życia, ciekawostki, myśli oraz twórczość. Obejrzeliśmy fragmenty filmów, scenki teatralne przygotowane przez uczniów, wysłuchaliśmy utworów muzycznych, także śpiewanych na żywo. I zawsze wracało jedno: „W Erminowie są najlepsze Panie i Panowie”!

Obok takich postaci, jak: J.K. Rowling, Stanisław Moniuszko, ksiądz Jan Twardowski, Janusz Korczak i Maria Grzegorzewska – postawiliśmy naszych nauczycieli, którzy wprawdzie nie osiągnęli jeszcze światowej sławy, ale dla nas – są Najlepsi. Bo nie każdy nauczyciel przechodzi do historii, ale każdy zostawia swoją cegiełkę w budowaniu osoby każdego swojego ucznia.

Uczniowie gorąco dziękowali nauczycielom i pracownikom Zespołu Szkół Specjalnych w Erminowie za ich pracę i serce.

Na zakończenie uroczystości uczniowie rozdali własnoręcznie zrobione medale dla Nauczycieli i Pracowników na Medal, zaś pani dyrektor wręczyła uroczyście nagrody za szczególne osiągnięcia w pracy wraz z życzeniami pogody ducha, poczucia spełnienia i satysfakcji zawodowej oraz tego, aby odpowiedzialna praca znajdowała uznanie w sercach wychowanków i ich rodziców.

Wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Edukacji Narodowej!

Zespół Szkół Specjalnych w Erminowie