starostwo powiatowe w sochaczewie

powiat sochaczew

Nauczanie zdalne 2020/2021 LAPTOPY DLA SZKOŁY OCHRONA DANYCH OSOBOWYCH DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI Aktualności 50 - Lecie Szkoły Historia Przekaż 1% podatku O nas Street View Nowa szkoła w Erminowie Patron Rewalidacja Oddział przedszkolny Wczesne wspomaganie rozwoju Zajęcia pozalekcyjne Pracownie EFS Kąciki zabaw Radosna Szkoła #CODEWEEK 2020 PEDAGOG I PSYCHOLOG SPECJALISTYCZNY PUNKT KONSULTACYJNY Dokumenty szkolne Kalendarz roku szkolnego 2021/2022 Samorząd Nasi przyjaciele Plan lekcji Oferta edukacyjna Rekrutacja Kontakt Komunikaty NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA BIP Facebook AKTYWNA TABLICA DLA RODZICÓW Wersja kontrastowa

Wychowanie przez Czytanie

18-05-2021 12:10

A A A

W tym roku szkolnym sześcioro uczniów z klas 5-6 auU oraz 6-7um brało udział w ogólnopolskim programie edukacyjnym dla szkół podstawowych „Wychowanie przez Czytanie”.
Celem Programu jest wprowadzanie uczniów w świat uniwersalnych wartości moralnych, propagowanie czytelnictwa oraz wzmacnianie roli dobrej literatury jako kompasu moralnego i źródła inspiracji przy podejmowaniu życiowych decyzji.
W ramach realizacji Programu uczniowie wzięli udział w zajęciach warsztatowych z zakresu edukacji moralnej, opartych na lekturze opowiadań z książki „Gorzka czekolada i inne opowiadania o ważnych sprawach”. Część zajęć odbyła się w formie zdalnej, przez komunikator Teams. Uczniowie i nauczycielki - edukatorki programu zgodnie stwierdzają, że przy czytaniu książek kontakt rzeczywisty jest jednak bardzo potrzebny. Przez Internet oczywiście również możliwe jest czytanie, słuchanie, rozmawianie – ale tak trudno złapać dobry kontakt, tak trudno wczuć się w nastrój, kiedy oddziela nas od siebie szyba ekranu…
Ważnym elementem naszej pracy nad omawianiem wartości – w tym roku wybraliśmy: pokojowość, życzliwość i sprawiedliwość – była ekspresja plastyczna. Uczniowie stworzyli wiele prac z wykorzystaniem różnorodnych technik plastycznych, obrazujących wybrane wartości oraz pokrewne im pojęcia, takie jak radość, uśmiech, pomoc, bezpieczeństwo, spokój i wiele innych.
Zachęcamy do obejrzenia w serwisie YouTube prezentacji na temat wartości „pokojowość”, która powstała z obrazów stworzonych przez uczniów oraz wypracowanych podczas zajęć skojarzeń. Jesteśmy przekonani, że talent plastyczny i wrażliwość artystyczna twórców prezentacji zrobią na was wrażenie. Z gratulacjami prosimy kierować się do Kasi i Piotrka z klasy 5-6 auU oraz Michała, Kuby, Damiana i Kacpra z klasy 6-7 um.
My również gratulujemy im serdecznie. Podziwiamy zaangażowanie oraz ogromny wkład pracy, pomimo trudnych, pandemicznych warunków, w których przyszło im realizować ten program.
Najprzyjemniej było, kiedy już wróciliśmy do szkoły – zobaczcie zdjęcia z naszego Ogrodu Sensorycznego i „czytanie w altanie”. Dokumentacja fotograficzna z realizacji programu załączona do tego artykułu. Podajemy również link do prezentacji pod tytułem „Pokojowość”:
https://youtu.be/ni4SEVkV3JY
Bardzo się cieszymy, że udało nam się dokończyć realizację Programu w pierwszym, majowym terminie. Jeszcze raz gratulujemy naszym uczniom: wykonaliście „kawał dobrej roboty”!
Renata Firlej
Iwona Głowiesa

ZOBACZ GALERIE

48673 odwiedzin