Światowy Dzień Recyklingu

24-03-2021 20:56

18 marca w Zespole Szkół Specjalnych w Erminowie obchodziliśmy Światowy Dzień Recyklingu. Koło Prozdrowotne przygotowało specjalne zajęcia, aby uświadomić uczniom jak możemy dbać o środowisko, zaczynając od najbliższego otoczenia. Segregacja ma wiele zalet, dlatego w każdej sali naszej szkoły znajdują się kosze na odpady segregowane.
Podczas zajęć uczniowie przypomnieli sobie jakie są kolory pojemników, i co do nich wrzucamy. Dowiedzieli się co się dzieje ze śmieciami, które trafiają z naszych domów do specjalnych zakładów. Wiedzą już, jak z odpadów organicznych zrobić nawóz, na czym polega recykling papieru i jak pozyskuje się surowce wtórne.  Uczniowie wiedzą, że dzięki odrobinie wyobraźni sami mogą nadać nowe życie starym przedmiotom.
Recykling to trudne wyzwanie, ale służy naszemu dobru.
Do dzieła drodzy uczniowie!

Koło Prozdrowotne