starostwo powiatowe w sochaczewie

powiat sochaczew

Nauczanie zdalne 2020/2021 LAPTOPY DLA SZKOŁY OCHRONA DANYCH OSOBOWYCH DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI Aktualności 50 - Lecie Szkoły Historia Przekaż 1% podatku O nas Street View Nowa szkoła w Erminowie Patron Rewalidacja Oddział przedszkolny Wczesne wspomaganie rozwoju Zajęcia pozalekcyjne Pracownie EFS Kąciki zabaw Radosna Szkoła #CODEWEEK 2020 PEDAGOG I PSYCHOLOG SPECJALISTYCZNY PUNKT KONSULTACYJNY Dokumenty szkolne Kalendarz roku szkolnego 2020/2021 Samorząd Nasi przyjaciele Plan lekcji Oferta edukacyjna Rekrutacja Kontakt Komunikaty NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA BIP Facebook AKTYWNA TABLICA DLA RODZICÓW Wersja kontrastowa

Światowy Dzień Recyklingu

24-03-2021 20:56

A A A

18 marca w Zespole Szkół Specjalnych w Erminowie obchodziliśmy Światowy Dzień Recyklingu. Koło Prozdrowotne przygotowało specjalne zajęcia, aby uświadomić uczniom jak możemy dbać o środowisko, zaczynając od najbliższego otoczenia. Segregacja ma wiele zalet, dlatego w każdej sali naszej szkoły znajdują się kosze na odpady segregowane.
Podczas zajęć uczniowie przypomnieli sobie jakie są kolory pojemników, i co do nich wrzucamy. Dowiedzieli się co się dzieje ze śmieciami, które trafiają z naszych domów do specjalnych zakładów. Wiedzą już, jak z odpadów organicznych zrobić nawóz, na czym polega recykling papieru i jak pozyskuje się surowce wtórne.  Uczniowie wiedzą, że dzięki odrobinie wyobraźni sami mogą nadać nowe życie starym przedmiotom.
Recykling to trudne wyzwanie, ale służy naszemu dobru.
Do dzieła drodzy uczniowie!

Koło Prozdrowotne

ZOBACZ GALERIE

46110 odwiedzin