Powitanie Wiosny oraz Światowy Dzień Zespołu Downa w Erminowie

24-03-2021 12:45

22 marca w Zespole Szkół Specjalnych w Erminowie odbyło się święto powitania wiosny oraz obchody Światowego Dnia Zespołu Downa.

Uczniowie obejrzeli i wysłuchali prezentacji na temat wiosennych zwiastunów, obrzędów  związanych z żegnaniem zimy. Pożegnali Marzannę piosenką wykonaną przez uczniów z Oddziału Przedszkolnego i klasy 2-3 lekko. Poznali wiosenne kwiaty, ptaki i ich odgłosy oraz dowiedzieli się jak wiosną można spędzać czas na świeżym powietrzu.

Wszyscy uczniowie i nauczyciele powitali wiosnę kolorowym tańcem interaktywnym. Rozstrzygnięty został konkurs organizowany przez szkolne koło plastyczne “Kontrast”. Tematem konkursu była “Wiosna w polu, łące i ogrodzie”. Wszyscy uczniowie wykonali wyjątkowe prace i zostali nagrodzeni.

Tego dnia w Erminowie rozkwitła nie tylko wiosna lecz również poprzez ubranie kolorowych skarpetek okazaliśmy wsparcie naszym kolegom i koleżankom z trisomią 21. W tym szczególnym dniu, chcielibyśmy zwrócić szczególną uwagę na to, iż każdy nas jest inny – różnimy się wyglądem, charakterem dlatego ten świat jest tak barwny i ciekawy lecz kluczem do piękna i wzajemnej miłości jest tolerancja i szacunek. Pamiętajmy o tym każdego dnia, bo to my decydujemy o tym jak wygląda świat w którym żyjemy.

Na korytarzu naszej szkoły można podziwiać kolorowe skarpety wykonane przez uczniów w związku z celebracją święta Zespołu Downa oraz prace konkursu wiosennego.
Patrycja Piotrowska-Szewczyk
Agnieszka Wojtczuk